Készítendő 600g 25%-os oldat, rendelkezésre áll 40% és 5%-os. Melyikből mennyi kell?

2015. jan. 27. 19:25
 1/1 bongolo ***** válasza:

x gramm 40%-os oldatban van 0.4x gramm oldott anyag.

y gramm 50%-os oldatban van 0.5y gramm oldott anyag.

x+y = 600 gramm 25%-os oldatban van 0.25·600 gramm oldott anyag.


Vagyis ezeket az egyenleteket írhatjuk fel:

x + y = 600

0.4x + 0.5y = 0.25·600


Fejezd be...

2015. jan. 27. 23:06