Ez a fizikai számolás helyes?


Az van hogy nem vagyok egy lángész az ilyenekhez, de próbálkozok:) Itt a feladat: Egy gépkocsi a 0-ás km-től álló helyzetből indulva, állandó a gyorsulással halad ▲t ideig.

V0=0 [m/s]

a=5 [m/s^2]

háromszög t =▲t=4 [s]


Számolásaim:

s= a/2*t^2=2.5*16=40 méter

V1=? V= s/t=40/4= 10 méter/szekundum



2015. jan. 26. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyenletes gyorsulásnál


s=v0*t+a/2*t^2

v1 = v0+a*t


Ezt a kettőt kell csak megjegyezned.


Vagyis az első eredményed jó.

A második nem, mert a v=s/t az ÁTLAGSEBESSÉGEt adja meg.

Neked meg a PILLANATNYI sebesség kell a t=4s időpillanatban.

v1=5*4=20m/s

2015. jan. 26. 10:51
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mostmár azthiszem megértettem!:)
2015. jan. 26. 11:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha az a következő kérdés hogy ,,Mennyi idő alatt tesz meg 20 métert?" akkor arra 1 szekundum lenne a válasz? Picit húzósnak hangzik, gondolom a képlete mást ad meg eredményül? :D
2015. jan. 26. 11:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idő alatt tesz meg 20 métert?


Akkor s=20

a=5

v0=0


s=v0*t+a/2*t^2


Behelyettesítesz:

20=5/2*t^2

8=t^2

t=gyök(8)= 2,82 s


2,82s alatt tesz meg 20 métert.


Ilyen kérdésekre ne próbálj meg kapásból válaszolni, mindig írd be a képletbe, az a tuti.

2015. jan. 26. 11:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem!
2015. jan. 26. 11:19