Hogy lenne jó ez a két feladat?


Segítenétek a házimban mert tudom hogy kell megcsinálni de nem biztos h jó lenne.

egyenletek:

[link]

Előre is köszi.


2010. febr. 8. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

1, 2-vel beszorzás és a zárójel felbontása után:


-14-x+3=3x-3

-8=2x

x=-4


2, 3-mal beszorzás után:


2x+1-6=3+3x

x=-8

2010. febr. 8. 18:32
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszi=)
2010. febr. 8. 20:57