4x=200+x
vezesse már le nekem valaki :D
2015. jan. 25. 21:53
1/2 anonim válasza:
-x és akkor az egyenlet 3x=200 osztunk 3-mal és x=200/3
2/2 anonim válasza:
Tehát van az alábbi egyenletünk:
4 * x = 200 + x
kivonunk x-et mindkét oldalból, így az alábbit kapjuk:
3 * x = 200
osztunk 3-al, így megkapjuk az x értékét:
x = 200 / 3
vagyis kerekítve:
x = 66,6667
Ellenőrizés: behelyettesítjük az x értékét:
4 * (200 / 3) = 200 + (200 / 3)
a 200 átalakítható háromszor kétszázharmadra:
4 * (200 / 3) = 3 * (200 / 3) + (200 / 3)
kétszázharmad + háromszor kétszázharmad az négyszer kétszázharmad:
4 * (200 / 3) = 4 * (200 / 3)