Segítenem kéne a lányomnak, de egyszerűen nem fog az agyam, segítség?


4x=200+x


vezesse már le nekem valaki :D



2015. jan. 25. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
-x és akkor az egyenlet 3x=200 osztunk 3-mal és x=200/3
2015. jan. 25. 21:57
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tehát van az alábbi egyenletünk:

4 * x = 200 + x


kivonunk x-et mindkét oldalból, így az alábbit kapjuk:

3 * x = 200


osztunk 3-al, így megkapjuk az x értékét:

x = 200 / 3

vagyis kerekítve:

x = 66,6667


Ellenőrizés: behelyettesítjük az x értékét:

4 * (200 / 3) = 200 + (200 / 3)


a 200 átalakítható háromszor kétszázharmadra:

4 * (200 / 3) = 3 * (200 / 3) + (200 / 3)


kétszázharmad + háromszor kétszázharmad az négyszer kétszázharmad:

4 * (200 / 3) = 4 * (200 / 3)

2015. jan. 25. 22:33