Nagyon sürgős lenne kémiából irunk és nem tudom a számolást.

Itt van egy példa :

80 gramm vízben 40 gramm sót oldunk mennyi a tömeg százalék?


Előre is köszi remélem még ma válaszoltok!



2015. jan. 22. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

oldat= oldószer + oldott anyag


-itt a víz az oldószer, a só pedig az oldott anyag, a kettő együtt adja az oldatot


m(oldat)= 80g víz + 40g só= 120g

m(oldott anyag)= 40g


m/m%= m(oldott anyag)/m(oldat)*100

m/m%= 40g/120g*100= 33,3%


33,3 t.%-os az oldat

2015. jan. 22. 16:42
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi így más értem!
2015. jan. 22. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez kilencedikben tananyag?
2015. jan. 23. 13:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez hetedik osztály!!!
2015. febr. 23. 17:07