Nagyon sürgős lenne kémiából irunk és nem tudom a számolást.
Itt van egy példa :
80 gramm vízben 40 gramm sót oldunk mennyi a tömeg százalék?
Előre is köszi remélem még ma válaszoltok!
2015. jan. 22. 16:37
1/4 anonim válasza:
oldat= oldószer + oldott anyag
-itt a víz az oldószer, a só pedig az oldott anyag, a kettő együtt adja az oldatot
m(oldat)= 80g víz + 40g só= 120g
m(oldott anyag)= 40g
m/m%= m(oldott anyag)/m(oldat)*100
m/m%= 40g/120g*100= 33,3%
33,3 t.%-os az oldat
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi így más értem!
2015. jan. 22. 16:46
4/4 A kérdező kommentje:
Ez hetedik osztály!!!
2015. febr. 23. 17:07