Egy 100m széles folyo ket oldalat domboru koriv alaku hid koti ossze. A hid altal meghatározott korszelet magassaga 10 m a hid maximalis teherbirasa 50000N. A tulterhelés veszélye nélkul milyen sebesseggel haladhat at egy 6000kg tomegu auto?

Bocsi az ekezetekert! Ha lehetne részletesen! Koszi!

2015. jan. 21. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a körív sugarát, Pithagorasszal:

R^2 = 50^2 + (R-10)^2 ; =>R

Kiszámolod a centripetális gyorsulást(a):

F = m*(g-a) ; =>a

Kiszámolod a sebességet:

a = v^2/R ; =>v

2015. jan. 21. 20:53
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt hogy szamolunk pithagorasztetellel nemertem
2015. jan. 21. 21:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nemértem amit irtal kepleteket
2015. jan. 21. 21:30
 4/4 anonim ***** válasza:

c^2=b^2+a^2 alakban írta fel csak annyi...

két befogó négyzete = átfogó négyzete ez a pütagórasz tétel

2015. jan. 21. 22:50