Bocsi az ekezetekert! Ha lehetne részletesen! Koszi!2015. jan. 21. 20:29
1/4 anonim válasza:
Kiszámolod a körív sugarát, Pithagorasszal:
R^2 = 50^2 + (R-10)^2 ; =>R
Kiszámolod a centripetális gyorsulást(a):
F = m*(g-a) ; =>a
Kiszámolod a sebességet:
a = v^2/R ; =>v
2/4 A kérdező kommentje:
Itt hogy szamolunk pithagorasztetellel nemertem
2015. jan. 21. 21:27
3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nemértem amit irtal kepleteket
2015. jan. 21. 21:30
4/4 anonim válasza:
c^2=b^2+a^2 alakban írta fel csak annyi...
két befogó négyzete = átfogó négyzete ez a pütagórasz tétel