2015. jan. 16. 15:37
1/1 anonim válasza:
f = férfiak száma
n = nők száma
f + n = 120
férfiak száma a nők számának 20 százaléka, tehát:
f = n*0,2
behelyettesíted:
n*0,2+n = 120
1,2n = 120
n = 100
f + 100 = 120
f = 20
20 férfi van