2015. jan. 16. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:

f = férfiak száma

n = nők száma

f + n = 120


férfiak száma a nők számának 20 százaléka, tehát:

f = n*0,2


behelyettesíted:

n*0,2+n = 120

1,2n = 120

n = 100


f + 100 = 120

f = 20


20 férfi van

2015. jan. 16. 15:58