Hány gramm 98tömeg%-os kénsav és hány gramm víz szükséges 2,5 köbdeciméter,54tömeg%-os,1,435g/ köbcentiméter sűrűségű kénsavoldat készítéséhez?


2015. jan. 14. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Keverési egyenlet: ax+by=(a+b)*z


tömegekkel és tömegkoncentrációkkal számolunk.

A hiányzó tömeg : m= Ró*V = 1,435 kg/dm3 * 2,5 dm3 = 3,5875 kg


a= ?

x= 0,98

a+b= 3,5875 kg

z= 0,54


a*0,98 + b* 0 = (3,5875) * 0,54

a+b= 3,5875


0,98 a = 1,93725

a=1,977

b= 3,5875 - 1,977 = 1,611


1,977 kg 98 % -os kénsav és 1,611 kg víz szükséges


Van egy következettlenség a kérdésben , mert köbdeciméter és gramm mértékegységek szerepelnek benne.

Ha a 2,5 köbdeciméter valójában 2,5 köbcentiméter, akkor a mennyiségek g -ban értendők. De ha jól van leírva és precízen szeretnénk válaszolni akkor: 1977 g 98 % -os kénsav és 1611 g víz szükséges

2015. jan. 14. 20:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. jan. 14. 21:13