2015. jan. 14. 20:24
1/2 anonim válasza:
Keverési egyenlet: ax+by=(a+b)*z
tömegekkel és tömegkoncentrációkkal számolunk.
A hiányzó tömeg : m= Ró*V = 1,435 kg/dm3 * 2,5 dm3 = 3,5875 kg
a= ?
x= 0,98
a+b= 3,5875 kg
z= 0,54
a*0,98 + b* 0 = (3,5875) * 0,54
a+b= 3,5875
0,98 a = 1,93725
a=1,977
b= 3,5875 - 1,977 = 1,611
1,977 kg 98 % -os kénsav és 1,611 kg víz szükséges
Van egy következettlenség a kérdésben , mert köbdeciméter és gramm mértékegységek szerepelnek benne.
Ha a 2,5 köbdeciméter valójában 2,5 köbcentiméter, akkor a mennyiségek g -ban értendők. De ha jól van leírva és precízen szeretnénk válaszolni akkor: 1977 g 98 % -os kénsav és 1611 g víz szükséges
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. jan. 14. 21:13