2015. jan. 11. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A kordináta rendszerben elhelyezkedő például egyenesek(ez az elsőfokú függvény) képlete. Itt láthatod az egyenes függvények, vagyis lineáris függvények képletét, ábrázolását: [link]
2015. jan. 11. 16:50
 2/3 Hominida ***** válasza:

A kérdés arra koncentrál, hogy a függvényt ne tekintsük azonosnak a képletével. A függvény egy elv, ami azt írja le, hogy az adott esetben az értelmezési tartomány halmazának minden eleméhez az értékkészlet melyik eleme kapcsolódik. Függvénynek hívjuk azt a rendszert, ami ezeket a kapcsolatokat leírja. Mivel az értelmezési tartomány halmaza a legtöbbször a valós számok végtelen elemszámú halmaza, ezért a függvény szavakkal vagy felsorolással történő leírása lehetetlen.


Ilyenkor vesszük hasznát egy algebrai egyenletnek, amelyben a függő változó (x) jelöli az értelmezési tartomány egy kiválasztott elemét, az y függő változó (vagy f(x), szokás dolga) pedig az egyenlet szerint kapja meg a maga értékét. Ezt a kétismeretlenes, de az egyik ismeretlenben sorra minden számot felvevő egyenletet képletnek hívjuk, amely tehát leír, jellemez egy függvényt.


Példa: az y=2x+4 képlet azt a kapcsolatsokaságot írja le algebrai módon, amelyben az x=1-hez 6, a 2-höz 8, a 3-hoz 10, a 0-hoz 4, a –1-hez 2 stb. tartozik. Ha az értelmezési tartomány bármelyik elemét a képletbe helyettesítjük az x(-ek) helyére, akkor a képlet értéke az az y érték lesz, amely az egyenletet abban a helyzetben teljesíti. 8=2·2+4, ahol x=2 behelyettesítést végeztem, itt a képlet értéke 8, mert csak ekkor igaz az egyenlőség.

2015. jan. 13. 00:07
 3/3 Hominida ***** válasza:
Javítok: az x az egyenlet független változója, y a függő változója. Vagy: az x a függvény képletének változója, y a képlet értéke vagy eredménye.
2015. jan. 13. 00:09