Tegyük fel, hogy egy 20km^2 területű város 20 ezer lakásában egyidejűleg 20-20 kg olyan szenet égetnek el, amely 2w% S-t tartalmaz. Eközben a város feletti 10Celsiusfokos levegő 1Celsiusfokra hűl, és a közben lehulló harmatban az égés során keletkező SO2 oldódik, majd kénsavvá (H2SO4) oxidálódik. Mekkora tömegű H2SO4 keletkezik, és hány w% H2SO4-et tartalmaz a harmat, ha az oldat össztömege 8390 tonna?2015. jan. 11. 11:54
1/2 anonim válasza:
Nos hát akkor:
N=20000
m'=20kg
m=20000*20=400000kg
m(S)=0,02*400000=8000kg
n(S)=8000/32=250kmol
-------------
S+O2=SO2
SO2 + O2=SO3
SO3 + H2O=H2SO4
Látható, hogy n(S)=n(H2SO4)
m(H2SO4)=250*98=24,5t
w%=(24,5/8390)*100=0,292%
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyonszepen koszonom❤️
2015. jan. 11. 14:15