8. -os kémia! Fontos, örülnék a gyors válaszoknak. (Holnapra kell a feladat) Meg tudná valaki gyorsan oldani?

Tegyük fel, hogy egy 20km^2 területű város 20 ezer lakásában egyidejűleg 20-20 kg olyan szenet égetnek el, amely 2w% S-t tartalmaz. Eközben a város feletti 10Celsiusfokos levegő 1Celsiusfokra hűl, és a közben lehulló harmatban az égés során keletkező SO2 oldódik, majd kénsavvá (H2SO4) oxidálódik. Mekkora tömegű H2SO4 keletkezik, és hány w% H2SO4-et tartalmaz a harmat, ha az oldat össztömege 8390 tonna?

2015. jan. 11. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos hát akkor:

N=20000

m'=20kg

m=20000*20=400000kg

m(S)=0,02*400000=8000kg

n(S)=8000/32=250kmol

-------------

S+O2=SO2

SO2 + O2=SO3

SO3 + H2O=H2SO4

Látható, hogy n(S)=n(H2SO4)

m(H2SO4)=250*98=24,5t

w%=(24,5/8390)*100=0,292%

2015. jan. 11. 12:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyonszepen koszonom❤️
2015. jan. 11. 14:15