Mennyi a képtávolság ha a fókusztáv 20 cm a tárgytávolság 10 cm? Mekkorára nagyít?
2015. jan. 9. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

1/f=1/t+1/k

1/20-1/10=1/k=1/20-2/20=-1/20, ebből k=-20 cm

N=|k/t|=20/10=2

2015. jan. 9. 21:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2015. jan. 10. 18:43