Mennyi a képtávolság ha a fókusztáv 20 cm a tárgytávolság 10 cm? Mekkorára nagyít?2015. jan. 9. 20:48
1/2 anonim válasza:
1/f=1/t+1/k
1/20-1/10=1/k=1/20-2/20=-1/20, ebből k=-20 cm
N=|k/t|=20/10=2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2015. jan. 10. 18:43