Csoportműveletek, ábel csoport?


valaki elmondaná hogyan is kellene ezt megoldani?

[link]


2014. dec. 27. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Az első mondatnak nem nagyon van értelme. Azt, hogy Ábel-csoport, úgy bizonyítod, hogy belátod, hogy a művelet asszociatív, azaz (a*b)*c=a*(b*c) minden a, b, c eleme Z-re, egységelemes (a -1 egység), létezik inverz (x inverze -x-2) és kommutatív (ezt jelenti, hogy Ábel), azaz a*b=b*a minden a, b eleme Z-re.
2014. dec. 27. 18:53