Egy 22 rendszámú 49 tömegszámú atommagban az egy nukleonra kötési energia 8 MeV. Mekkora az atommag tömege kg-ban?

Valaki megtudná mondani, hogy ezt a feladatot még is hogyan kell megoldani?
2014. dec. 26. 22:13
 1/7 anonim válasza:
Ez engem is rettenetesen érdekelne! De az is ha valaki esetleg lefordítaná magyarra!
2014. dec. 26. 22:21
 2/7 anonim válasza:
Eleve hogy lehet 22 rendszáma? Kedves egyes menjél szépen aludni!
2014. dec. 26. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:

elmondom, hogy egy proton tömege nagyjából 1,6*10^-27 kg

a neutroné is kb ennyi

2014. dec. 26. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

m(n)=1,6749*10E-27

m(p)=1,6726*10E-27

Összeadod a megban levő 22db proton és 49-22 db neutron tömegét majd kivonod a 8MeV nak megfelelő tömeget az E=mc2 alapján (tömeg - eneria ekvivalencia elv).

Ja és 1 MeV=1,60217*E-13 Joule

2014. dec. 26. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi :

m(n)=1,6749*10E-27 kg

m(p)=1,6726*10E-27 kg

2014. dec. 26. 22:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és a #2-nek.

A 49-es tömegszámú stabil titán izotópról van szó.

2014. dec. 26. 22:56
 7/7 sadam87 ***** válasza:
100%
Szigula szépen összefoglalta, csak annyit pontosítanék, hogy a protonok és neutronok össztömegéből 49x8 MeV-nek megfelelő tömeget kell kivonni, mert az egy nukleonra jutoó kötési energia van megadva.
2014. dec. 27. 14:12