Valaki megtudná mondani, hogy ezt a feladatot még is hogyan kell megoldani?2014. dec. 26. 22:13
1/7 anonim válasza:
Ez engem is rettenetesen érdekelne! De az is ha valaki esetleg lefordítaná magyarra!
2/7 anonim válasza:
Eleve hogy lehet 22 rendszáma? Kedves egyes menjél szépen aludni!
3/7 anonim válasza:
elmondom, hogy egy proton tömege nagyjából 1,6*10^-27 kg
a neutroné is kb ennyi
4/7 anonim válasza:
m(n)=1,6749*10E-27
m(p)=1,6726*10E-27
Összeadod a megban levő 22db proton és 49-22 db neutron tömegét majd kivonod a 8MeV nak megfelelő tömeget az E=mc2 alapján (tömeg - eneria ekvivalencia elv).
Ja és 1 MeV=1,60217*E-13 Joule
5/7 anonim válasza:
Bocsi :
m(n)=1,6749*10E-27 kg
m(p)=1,6726*10E-27 kg
6/7 anonim válasza:
Ja és a #2-nek.
A 49-es tömegszámú stabil titán izotópról van szó.
7/7 sadam87 válasza:
Szigula szépen összefoglalta, csak annyit pontosítanék, hogy a protonok és neutronok össztömegéből 49x8 MeV-nek megfelelő tömeget kell kivonni, mert az egy nukleonra jutoó kötési energia van megadva.