2014. dec. 26. 13:18
1/1 anonim válasza:
jelölés:
oa = oldott anyag, osz = oldo szer, m = tömeg, w = tömegszázalék
m1 = ?
w1 = 20 m/m %
m2 = m1 - 100 kg
w2 = 50 m/m %
w1 = m.oa1 / (m.osz1 + m.oa1) = m.oa1 / m1
w2 = m.oa2 / (m.osz2 + m.oa2) = m.oa2 / m2
Mindkét oldalban egyenlő az oldott anyag tömege, ebből ki lehet indulni szépen.
m.oa1 = m.oa2
Fejezzük ki m.oa-t
w1 / m1 = w2 / m2
m2 = m1 - 100 kg
Két ismeretlen, kettő, egymástól lineárisan független egyenlet. Megoldást már innen te is tudod.