Tömegszázalék számítás? Sziasztok! Elakadtam ezzel a feladattal! Hány kg 20 tömegszázalékos oldatból kell ledesztillálni 100 kg vizet, hogy 50 tömegszázalékos oldatot nyerjünk? Köszi a segítséget!


2014. dec. 26. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

jelölés:

oa = oldott anyag, osz = oldo szer, m = tömeg, w = tömegszázalék


m1 = ?

w1 = 20 m/m %

m2 = m1 - 100 kg

w2 = 50 m/m %


w1 = m.oa1 / (m.osz1 + m.oa1) = m.oa1 / m1

w2 = m.oa2 / (m.osz2 + m.oa2) = m.oa2 / m2


Mindkét oldalban egyenlő az oldott anyag tömege, ebből ki lehet indulni szépen.

m.oa1 = m.oa2


Fejezzük ki m.oa-t

w1 / m1 = w2 / m2

m2 = m1 - 100 kg


Két ismeretlen, kettő, egymástól lineárisan független egyenlet. Megoldást már innen te is tudod.

2014. dec. 26. 13:37