Matekházi? Házi feladat és nem értem?! SOS holnap ebből dogaaa?!


légyszi a számolást is írjátok le.


a,Egy henger alakú hirdetőoszlop 2m magas,átmérője 90cm. Hány négyzetméter lemez kellett az oszlop(palást)elkészítéséhez?


b,Egy ház esőcsatornája félhenger alakú.Mennyi bádog kellett a 3,6 m hosszú csatorna elkészítéséhez ha átmérője 15cm?


c,Egy festőhenger átmérője 5,8 cm . A henger 14-szer fordul meg a tengelye körül,míg egyszer végighúzzuk a falon.Milyen magasságig festjük le így a falaT?


d,Egy szivaccsal borított festőhenger átmérője kétszerese a c,feladatban leírt henger átmérőjének.Hányszor fordul meg a tengelye körül ez a henger,ha ugyanolyan magasan festjük le vele a falat,mint az előző feladatban?


E, Számítsd ki a 36cm sugarú,76cm magasságú,egyenes henger alakú fedett bádogtartályhoz szükséges lemezmennyiséget!


F,Egy egyenes henger síkba kiterített palástja olyan téglalap, amelynek oldalai: 31,4cm és 15,7cm.Mekkora a henger alapkörének a sugara?

Mekkora ennek a hengernek a felszine?


g, Egy henger alapkörének átmérője fele a magasságának.

A felszine 502,4cm2. Mekkora a henger sugara és magassága?



Légyszi csak olyanok írjanak választ akik tudnak is segíteni,és nem bunkók:S Ha csak egyet tudsz az is elég csak írjanak sokan.:)


2010. febr. 3. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:

a: ha a hirdetőoszlop átmérője 90 cm(=0,9m), akkor az alapjának (körvonal) hossza 2*r*pí=2*0,9*3,14

ha 2 magas, akkor összesen 2*0,9*pí*2=11,304 nm lemez kell hozzá. Remélem jól csináltam!:)

2010. febr. 3. 16:14
 2/8 A kérdező kommentje:
huhh köszi:)))
2010. febr. 3. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Az összes feladat a henger felszínét variálja, de mindhez csak a felszín képlet kell.

A=2*r négyzet*pí*m

Ha az adatokat ebbe behelyettesíted, már csak számolni kell.

2010. febr. 3. 17:28
 4/8 A kérdező kommentje:
hát én ezt nemértem..
2010. febr. 3. 17:46
 5/8 A kérdező kommentje:

kezdem érteni,leellenőríznétek?


b, A=2*r*pi*m

A=2*3,14*15*3,6

A=339,120 m2


így jött ki

2010. febr. 3. 17:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem is volna rossz ha, nem variálnád a mértékegységeket. Ha az egyik helyre méterben írsz adatot, illik a másikra is ( átmérő 15 cm, vagy 0,15 méter) Különben a végeredményed nem lesz jó. Ugye mért pont négyzetmétert kapnál ha centiben írod .... ezekre nagyon figyelj oda ....


maci

2010. febr. 4. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy félhenger ... tehát az egészet osztani kellett volna kettővel ( vagy elhagyni a szorzatból a "2" tagot ...)


maci

2010. febr. 4. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:

d=90cm(átmérő,a sugár kétszerese)

r=45(sugár)

2*r*pí=2*0,9*3,14 <---EZ ROSSZ!

Akkor így kell: 2*r*pí=2*45*3,14 <----EZ JÓ!

ez ugyan, mint a: d*pí=90*3,14

az eredmény:2*r*3,14(pí)=282,6(0)

2*r(45)=90cm

90cm*3,14(pí)=282,6(0)

2013. máj. 28. 14:33