2014. dec. 25. 20:47
1/2 Silber válasza:
Inkább az általános megoldást adom meg, és onnantól bármely szénhidrogénre rá tudod húzni.
1.: Felírod az adott komponens képletét, és meghatározod a szén- és hidrogénatomok számát.
2.: Meghatározod az adott komponens móltömegét.
3.: A vegyületben található adott elem össztömegét elosztod a moláris tömeggel, ezzel pedig megkapod az összetételt.
Benzol példáján:
1.: C6H6, tehát van benne 6 darab C és 6 darab H atom
2.: M=6*12+6*1=78 g/mol
3.:
%(m/m)(C)=(6*12)/78*100=92,31 % C
%(m/m)(H)=(6*1)/78*100=7,69 % H
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sikerült megértenem.
2014. dec. 25. 21:55