Mi a Pitagorasz másik tétele?


Amelyiket tanultuk: egy derékszögű háromszögben a befogók négyzetének összege egyenlő az átfogó négyzetének összegével.

És mondta a tanár,hogy van még egy feltétele? Melyik az?

Köszi!


2010. febr. 2. 17:22
 1/1 anonim válasza:

A Pitagorasz-tétel másik megfogalmazása:


Tetszőleges derékszögű háromszögben a befogók fölé írt négyzetek területeinek összege megegyezik az átfogó fölé írt négyzet területével.



A tétel megfordítása [szerkesztés]

(nem azonos magával a Pitagorasz-tétellel):



Ha egy háromszög két oldalhosszának négyzetösszege egyenlő a harmadik oldal hosszának négyzetével, akkor a háromszög derékszögű.

Ugyanez más megfogalmazásban:


Ha a, b és c pozitív számokra igaz, hogy a2 + b2 = c2, akkor van olyan háromszög, amelynek ekkorák az oldalai, és a háromszög derékszögű (c az átfogó).

Az alábbiak akkor igazak, ha a szabály szerint, c-vel jelöljük az átfogót.



(nem erre gondolt a tanárod?mert ugyanis een kívül nincs Pitagorasz tétel,de az a^2+b^2=c^2 képletével lehet "játszadozni")

2010. febr. 2. 18:26