Mennyi 500oC-os, standard nyomású vízgőz keletkezik 15, 0 dm3 standard nyomású és 25, 0oC hőmérsékletű durranógáz égésekor?


2014. dec. 14. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Reakció egyenlet:



2 H2 + O2 --> 2H2O


tehát 3 mól gázból 2 mól gáz lesz


A többi már csak gáztörvény.


Igény szerint aránypárral , vagy pV=nRT -vel


Az aránypár unalmas, inkább az egyszerűsített gáztörvénnyel számoljunk.


1. állapot


p=10^5 Pa

V=0,015 m3

n=?

R= 8,314 J/molK

T=25+273,3=298,3 K



n1= pV/(RT) = 10^5 Pa×0,015 m3/8,314 J/molK / 298,3 K = 0,605 mol


A "mennyi"-t, az gondolom a térfogatra érti a kérdező.


2.állapot


p=10^5 Pa

V=?

n=0,605 × 2/3 ( a rekció ) = 0,4033mol

R= 8,314 J/molK

T=500+273,3=778,3 K


V= nRT/p = 0,4033mol × 8,314 J/molK × 778,3 K / 10^5 Pa = 0,0261 m3


V= 26,1 dm3

2014. dec. 14. 11:42