Közgáz, makroökonómia, segítene valaki?


Ezeket pl hogy kell megoldani?

[link]


valamint:


3. Mi magyarországon a monetáris politika legfőbb szerve? az MNB?

4.Mi a különbség a leszámítolási kamatláb és a viszontleszámitolási kamatláb között? mik ezek egyáltalán?

5.A gdp deflátor ugyanaz mint az árindex?


2014. dec. 9. 02:41
 1/5 A kérdező kommentje:

ja s van itt még egy feladat, még csak kontúrjaiban sem nagyon van elképzelésem hogy mit akar ez ábrázolni. Ha már valaki elmagyarázná, repdesne a szívem ha azt is elmondaná hogy ha ilyesmit kapok, hogy kell megoldani :D


[link]

2014. dec. 9. 03:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, amiben tudok abban segítek.


3. Magyarországon a jegybank, melynek megvalósítója a Magyar Nemzeti Bank /szoval MNB/ melynek elnöke Matolcsy György.


Sajnos még csak ennyit tudok segíteni a többit még nem vettük... hanyadikos vagy?

2014. dec. 9. 05:15
 3/5 anonim ***** válasza:

A képen lévő 4-es feladatod nem jó.

100.000/1,1 = 90909,09Ft a jelenértéke.


Ha van ma x forintod és 10% a kamat, akkor 1 év múlva

x*1,1 = 100.000 forintod lesz, akkor x = 100.000/1,1


Másik feladat:

Pénzteremtési szorzó: 100/16 = 6,25


Összes pénz: 800.000*6,25

A megjelent új pénz:

Összes pénz - ami ténylegesen megvolt

800.000*6,25 - 800.000 = 800.000 * 5,25

2014. dec. 9. 10:41
 4/5 A kérdező kommentje:

Első féléves egyetemista.

A képen lévő 4-es feladathoz szöveges megoldást nem én írtam, de én is észrevettem hogy valami nem stimmel.


A leszámítolási váltókamatra (úgy általában, nem feltétlen erre a feladatra értve) ez a képlet sem jó?


[(váltóösszeg)*(kamatnapok)*(leszámítolási kamatláb)]/[360*100]


avagy:

N*n*r(%)

__________

360*100


ahol a "kamatnap" a leszámítolás és a váltó esedékessége között eltelt napokat jelöli.


A maradék 3 kérdésre is izgatottan várom a választ :)

2014. dec. 9. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:

hát igen, akkor még jó hogy nem tudtam... szakközépiskola 2. osztály...


1. válaszoló

2014. dec. 9. 15:37