Valaki megtudné ezt szépen mondatokban megfogalmazni?
z ie. 5. században a vezető műnem a dráma. Ebben a korszakban különböző történelmi események voltak jelentősek:
Ie. 400 – ban: Miltiádész győzelme: Marathónnál Dareiosz felett.
Ie. 480 – ban: Xerxszész győzelme Thermophüleinél, később Szalamisz szigetén.
Ie. 443 – 429 – ig: Athén fénykora Periklész uralkodik, aki városatya. Ebben a korszakban Athén nagy fejlődésnek indult.
Ie. 431 – 404 – ig: a peloponészoszi háborúk kora.
Az 5. Századi háborúk kora is többnyire a görögök győzelmeivel végződött.
A görög dráma a Dionüszosz ünnepekhez kapcsolódott, ezek eleinte vallási szertartások voltak.
Egy Dolgozatban ezt hogyan írnátok bele szépen?Nem pontokba szedve,hanem kerek szép mondatokkal?
Az időszámítás előtti 5. század vezető műneme a dráma. E korszakban több jelentős történelmi esemény is történt: i.e. 400-ban Miltiádész győzelmet aratott Dareiosz felett a marathóni csatában; i.e. 480-ban a termophülai ütközetben Xerxész perzsa uralkodó legyőzte a Leonidasz vezette 300 fős görög sereget, azonban később Szalamisznál a görögök legyőzték Xerxszész hajóhadát (nem a perzsák verték meg a görög sereget a sz.-i ütközetben, hanem fordítva). I.e. 443 és 429 között Athén fénykorát élte és nagy fejlődésnek indult Periklész városatya uralkodása alatt. I.e. 431-től 404-ig Athén és a peloponnészoszi szövetség államai között háború dúlt, amely Athén kapitulációjával ért véget. Pár athéni vereségtől eltekintve a legtöbb háború görög győzelemmel végződött.
A görög dráma a Dionüszosz-ünnepekből alakult ki, amelyek eleinte vallási szertartások voltak. Az első lépés a dráma megszületése felé az volt, hogy a szertartásokat vezető személy kivált a kórusból, az isten oltárához lépett, majd az ott elhangzott szavaira a kar énekkel válaszolt.
Remélem, elég szabatos és "szép". Sok sikert a dolgozathoz! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!