Ezzel az adatokkal hogyan lehet kiszámítani a többi ismeretlent? (cin/cos tétel)


[link]


az a,b oldal értékét hogy kapom meg?



2014. dec. 3. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak a c és a 30° van megadva, akkor sehogy; végtelen sok ilyen tulajdonságú háromszög van.
2014. dec. 3. 18:59
 2/3 A kérdező kommentje:
és alfa vagy béta értékét nem lehet valahogy meghatározni?
2014. dec. 3. 19:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel végtelen sok ilyen háromszög van, hogy 30°-os szöggel szemközt 4,5 cm-es oldal van, nem. Legfeljebb két érték függvényében lehet felírni az adatokat:


sin(£)/sin(30°)=a/4,5, 4*sin(£)/9=a. Ugyanez jön ki b-re is; 4*sin(beta)/9=b. Ennél többet nem lehet.

2014. dec. 3. 22:06