Hogyan kell ezeket az egyenlotlensegeket megoldani es ellenorizni a megoldasukat?


Keres: Oldd meg az egyenlotlensegeket es ellenorizd a megoldast (x termeszetes szam) !

1.1+9x<21

2.5x+2>3x+12

3.3(x+2)<(ennek a jellnek van vonal az aljan)12

4.4(x-3)>(ennek a jellnek van vonal az aljan)20

5.3(x+6)-13<2(x+5)-1


Legyszives adja meg valaki a teljes megoldast(az osszes feladatnak) nagyon halas lennek erte.



2014. dec. 2. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? Ugyanúgy kell őket megoldani, mint az egyenlőségeket. A vonal az alján meg egyenlőt jelent... kisebb vagy nagyobb-egyenlő.


Semmivel nem leszel előrébb, ha most leírunk neked 5 számot. A kérdésből látszik, hogy nagy a baj matek téren.

2014. dec. 2. 14:39
 2/8 A kérdező kommentje:
4-es/L vagyok
2014. dec. 2. 16:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi 5-es vagyok, nem 4-es rosszul irtam elobb.
2014. dec. 2. 16:05
 4/8 anonim válasza:

1, 1+9x<21 /-1

9x<22 //9

22/9=2 maradék 4

X=2

2,

5x+2>3x+11 /-3x

2x+2>11 /-2

2x>13

X=7,8,9........



3,3(x+2)<12( vagy egyenlő azt jelenti a kisebb jel alatt a vonal)

A 12/3=4

X+2<=4 /-2

X<=2


4,

4(x-3)>=20 /20/4

X-3>=5 /+3

X>=8

2014. dec. 2. 16:55
 5/8 anonim válasza:

Bocs a 2.-nál mindkét oldalból elveszel 3x-et és 2-öt akkor

2x>10

10/2=5

X>5

2014. dec. 2. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló az 1.-t is elrontotta, meg a 2.-at is...

Inkább megcsinálom őket.


A HELYES megoldások:


1+9x < 21

9x < 20

x < 20/9


5x+2 > 3x+12

2x+2 > 12

2x > 10

x > 5


3(x+2) <= 12

3x+6 <= 12

3x <= 6

x <= 2


4(x-3) >= 20

4x-12 >= 20

4x >= 32

x >= 8


3(x+6)-13 < 2(x+5)-1

3x+18-13 < 2x+10-1

3x+5 < 2x+9

x+5 < 9

x < 4

2014. dec. 2. 17:30
 7/8 anonim válasza:
Igazad van csak telorol vagyok fent és egyfolytában hivnak
2014. dec. 2. 17:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon szepen a segitsegeket ! :)
2014. dec. 3. 09:48