hogyan számoljuk ki pl 68 g c5h8 hogy mennyi víz oxigén van benne? a tanárom valami olyasmit írt fel:68 g c5h8+7x32g O2=>5x44g co2+4x18g h2o-tovább is írta de onnantól teljes a káosz és semmit sem értek csak azt hogy ki kell számolni a molokat de nem értem :/ tovább azt írta még:68+ 224=22+72 aztán olyasmi h 68*x=4000*220/68 y=4000*72/68=4.235,29 .de nem értem hogy jött ki a 220 a 44 meg a 4000?meg az egészet hogy kell megcsinálni?2014. dec. 1. 18:46
1/3 anonim válasza:
Reakcióegyenlet:
C5H8 + 7 O2 --> 5 CO2 + 4 H2O
M (C5H8) = 12×5+8= 68 g/mol
M (O2) = 16×2= 32 g/mol
M ( CO2) = 12+16*2= 44g/mol
M (H2O) = 16+2×1 = 18 g/mol
Innentől csak tippelek : Mennyi CO2 és víz keletkezik 4 kg Isoprén ( vagy ciklopentén) elégetése során ?
68 g C5H8 -ből kelekezik 5×44 = 220 g CO2
4000 g C5H8 -ből kelekezik X g CO2
X= 4000×220/68 = 12941 g = 12,941 kg széndioxid keletkezik
68 g C5H8 -ből kelekezik 4×18 = 72 g víz
4000 g C5H8 -ből kelekezik Y g víz
Y= 4000*72/68 = 4235 g = 4,235 kg víz keletkezik
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :) sokat segítettél azt meg.megtudod mondani az egyenletben.mi az a 7o2?az meg volt.adva?a kkérdést nem.írtam fel csak ennyi volt a.füzetemben.vagy ha nem megadták akkor hogy jött ki?
2014. dec. 1. 21:17
3/3 anonim válasza:
A 7 O2 a C5H8 elégatéséhez szökséges oxigén mennyisége
Kémia nyelvén megfogalmazva:
Egy mól ciklopentén ( vagy izprén, mindegy ) elégetéséhez, 7 mol oxigén szökséges .