4gramm kén égésekor hány gramm kén-dioxid keletkezik?2014. nov. 27. 14:14
2/2 anonim válasza:
Bár az előző válasz helyes és valóban válasz a kérdésre, véleményem szerint szükséged lehet a levezetésre is.
Reakcióegyenlet:
S + O2 --> SO2
M ( S) = 32 g/mol
M ( O2) = 2*16 = 32 g/mol
M (SO2) = 32+2*16= 64 g/mol
n (S) = m/M = 4g / 32g/mol = 1/8 mol
1/8-ad mol kén elégetésekor 1/8 mol kéndioxid keletkezik
n (SO2) = 1/8 mol
m= n * M = 1/8 mol * 64 g/mol = 8 g