Kerdezo66 kérdése:

Kémia 8. osztály! Kén égése. Tovább lentiekben! (? )

4gramm kén égésekor hány gramm kén-dioxid keletkezik?

2014. nov. 27. 14:14
 1/2 Silber ***** válasza:
8.
2014. nov. 27. 15:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár az előző válasz helyes és valóban válasz a kérdésre, véleményem szerint szükséged lehet a levezetésre is.


Reakcióegyenlet:


S + O2 --> SO2


M ( S) = 32 g/mol

M ( O2) = 2*16 = 32 g/mol

M (SO2) = 32+2*16= 64 g/mol


n (S) = m/M = 4g / 32g/mol = 1/8 mol



1/8-ad mol kén elégetésekor 1/8 mol kéndioxid keletkezik


n (SO2) = 1/8 mol

m= n * M = 1/8 mol * 64 g/mol = 8 g

2014. nov. 27. 17:21