Havi nettó bérből hogyan kell kiszámítani a havi burttó bért? (részletek lent


Az SZJA: 18%

munkavállalói járulék: 1.5%

magannyugdijpenztar: 8%

pénzbeli eü járulék: 2%

egeszsegbiztositasi jarulék: 4%

nyugdijjárulék: 1.5%


Valamint evi 1.400.000Ft jovedelem(bruttó) alatt adojováíras igényelhető max 9000FT,tehat -9000 SZJA


VÁlaszokat előre is köszönöm!!!



2014. nov. 23. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A g o n d o l a t m e n e t :


Vonjuk le 100-nak a 35%-át!

100 - 100*0,35 = 100-35 = 65


Az a bizonyos 35, amit levontunk, az eredménynek, a 65-nek, hány százaléka?

35 / (65/100) = 35/0,65 = 53,8461538461538462


Azaz, ha az eredményt 53,8461538461538462 %-kal növeljük, visszakapjuk a kiinduló összeget.

---------------


És a k é r d é s :


A levonandó adók és járulékok a bruttó bér 35%-át teszik ki (18+1,5+8+2+4+1,5=35).

Ha ezt levonjuk, akkor megkapjuk a nettó bért.

Ha a havi bruttó összeg 1400000 / 12 fölött van (116666,6666…), akkor csak ez a levonás van, nincs jóváírás (kedvezmény).

Ebben az esetben, az elején bemutatott számítás szerint, ha a nettó bérhez hozzáadjuk annak 53, 8461538461538462 %-át, akkor megkapjuk a bruttó bért.


Első p é l d a :

A bruttó fizetés havi 200000 Ft. Ennek 35%-a 70000 Ft kerül levonásra, a nettó bér 130000 Ft.

130000 Ft 53, 8461538461538462 %-a 70000, ha ezt hozzáadjuk a nettó bérhez, akkor megkapjuk a 200000 Ft bruttó összeget.


Havi 116666 Ft bruttó alatt a fenti számított nettó összegtől 9000 Ft-tal többet kapunk. A bruttó számításához ezt a többletet le kell vonnunk, majd a maradékhoz hozzá kell adni annak 53, 8461538461538462 %-át.


Második p é l d a :

A bruttó fizetés havi 100000 Ft. Ennek 35%-a 35000 Ft kerül levonásra, marad 65000 Ft.

A havi 100000 Ft évi 100000*12 = 1200000, tehát 1400000 alatt van így jár a 9000 Ft jóváírás. 65000 + 9000 = 74000 a nettó.


Ha a 74000 Ft-ból levonjuk a 9000 Ft-ot, akkor 65000 Ft-ot kapunk.

65000 Ft 53, 8461538461538462 %-a 35000 Ft. Ha a 65000-hez hozzáadjuk a 35000 Ft-ot, akkor megkapjuk a 100000 Ft bruttó összeget.


T E H Á T

1) Ha nem volt jóváírás, akkor a nettó bérhez hozzáadjuk a nettó bér 53, 8461538461538462 %-át, és megkapjuk a bruttó bért.

2) Ha volt jóváírás, akkor

- a nettó bérből levonunk 9000 Ft-ot,

- majd a maradékból levonjuk annak (a maradéknak) az 53, 8461538461538462 %-át, és megkapjuk a bruttó bért.

2014. nov. 23. 22:29
 2/2 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek az elírásért: az utolsó sor hibás, az 53,...%-ot nem levonjuk a maradékból (ami nettó bér), hanem, természetesen, hozzáadjuk.
2014. nov. 26. 15:10