Nem értem hogy hogyen kell tört számot hozzáadni az x értékhez.
Mondjuk x értéke 2. Y értékét úgy kapom meg ha hozzáadok az x-hez 1/3-ot. Szóval hogy is kell ? Betegség miatt hiányoztam egy hètig és holnap dolgozat. Próbáltam behozni a lemaradást de nem igazán értem.A válaszokat előre is köszi!
2014. nov. 23. 14:15
1/3 anonim válasza:
2+ 1/3 -ot ugy szamoljuk ki, hogy a 2-ot is tortte alakitjuk. 2 egesz az hany harmad? Egy egesz az harom harmad, ket egesz az hast harmad.
6/3 + 1/3 = 7/3
2/3 anonim válasza:
Hát úgy hogy akkor az y=x+1/3, ha x=2, akkor y=2+1/3=2,33333333 vagy 7/3
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm most már értem
2014. nov. 23. 20:01