Egy egyenlő szárú háromszög egyik szöge 24°-kal kisebb a másik szögénél. Mekkorák lehetnek a háromszög szögei?


2014. nov. 19. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

3alfa-24=180

3alfa-2*24=180

2014. nov. 19. 15:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyenlőszárú háromszögnek 2 szöge egyforma! Tehát van x, x, és x-24 (vagy x+24)

Innen már menni fog.

2014. nov. 19. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:

egyenlő szárú háromszög szögei: a,a,b

ha a>b: a+a+(a-24)=180

3a-24=180

3a=204

a=68°,b=44°


ha a<b: a+a+(a+24)=180

3a+24=180

3a=156

a=52°,b=76°


vagyis 44, 68, 68, vagy 52, 52, 76°-osak.

2014. nov. 19. 15:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm"!:D
2014. nov. 19. 15:55