2014. nov. 19. 15:32
2/4 anonim válasza:
Az egyenlőszárú háromszögnek 2 szöge egyforma! Tehát van x, x, és x-24 (vagy x+24)
Innen már menni fog.
3/4 anonim válasza:
egyenlő szárú háromszög szögei: a,a,b
ha a>b: a+a+(a-24)=180
3a-24=180
3a=204
a=68°,b=44°
ha a<b: a+a+(a+24)=180
3a+24=180
3a=156
a=52°,b=76°
vagyis 44, 68, 68, vagy 52, 52, 76°-osak.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm"!:D
2014. nov. 19. 15:55