A vizszintes harmonikus rezgomozgast vegzo test kiterese0.56: y:0.34m*sin(0.56*t) mennyi ido telik el mig az egyensulyi helyzettol elerjuk a 23cm kiterest,,, mekorra a sebesseg es gyorsulas erteke????

Gyors valaszokat !!!!!! Nagyon fontos. Elore is koszonom



#Dolgozat.fizika
2014. nov. 19. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól értem y(t)=0.34*sin(0.56*t) ahol 0.34 az amplitúdó a 0.56 pedig a körfrekvencia ez a cucc a kitérésed. A sebesség az dy/dt azaz v=0.34*0.56*cos(0.56*t), a gyorsulás a=d^2y/dt^2=-0.34*0.56*0.56*sin(0.56*t) konkrét értéket úgy fogsz kapni ha behelyettesítesz tehát te 23 cm kitérést keresed akkor y(t)=23=2.34*sin(0.56*t) ahonnan t-re vagy kíváncsi ami (1/0.56)*sin^(-1)[23/2.34]=t ahol sin^(-1) az arcsin művelet, számológépeden van ilyen, ekkor meg kapod mekkora t majd ezt a t-t behelyettesíted a v-be és a-ba és megkapod az értékeket. (Google is kitudja számolni ha konkrét értéket beírod.

itt le van írva minden formula amit használtam.

[link]

2014. nov. 19. 13:10