2014. nov. 18. 20:52
1/3 HSz76 válasza:
Sikeresek összontja=a*21
Sikertelenek összpontja=(30-a)*15
Összes pont=30*20
Azaz:
30*20=21*a+(30-a)*15
2/3 anonim válasza:
30 fős a csoport, 20-as átlaggal 600 pontot "osztanak"
X a sikeres, 30-x a sikertelenek száma.
Tessék:
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldásokat.
2014. nov. 19. 13:11