Egy 30 fős csoportban tesztet írtak. A sikeresen teljesítők pontátlaga 21 pont lett, a sikerteleneké 15, a teljes csoporté 20. Hányan írtak sikeres tesztet?


2014. nov. 18. 20:52
 1/3 HSz76 ***** válasza:

Sikeresek összontja=a*21

Sikertelenek összpontja=(30-a)*15

Összes pont=30*20


Azaz:

30*20=21*a+(30-a)*15

2014. nov. 18. 21:09
 2/3 anonim ***** válasza:

30 fős a csoport, 20-as átlaggal 600 pontot "osztanak"

X a sikeres, 30-x a sikertelenek száma.

Tessék:

[link]

2014. nov. 18. 21:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldásokat.
2014. nov. 19. 13:11