egy polgármester választáson két jelölt indult. A választásra jogosultak 60%-a vett részt, de ebből 90 emberé nem volt érvényes.
A megválasztott képviselő a szavazatok 31%-át kapta, 198-al többet mint vetélytársa. Hányan voltak a válsztásra jogosultak?
Ez lenne a feladat.
2014. nov. 16. 17:22
1/2 anonim válasza:
írjuk fel úgy, hogy: 31%=x%+198
Akkor: 31x/100=x/100+19800/100
Lesz: 30x=19800
x=660
Tehát a nyertes polgármester 660 szavazatot kapott, a másik 660-198=462 szavazatot
90 ember elrontotta, így összesen 660+462+90 ember szavazott, ami 1212 személy és ez 60%
1212.......60%
x......100%
x=1212*100/60=2020
Tehát 2020 választásra jogosult személy volt.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!
2014. nov. 16. 19:10