Valaki segítene ezt a két matekegyenletet megoldani?


[link]


kösz


2010. jan. 27. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Emeld négyzetre az összegeket ill. különbségeket az egyenletek elején (pl.: (3-5a)négyzet = 9 - 30a + 25a négyzet), majd használd az összeg és különbség négyzetéről szóló azonosságot (pl.: (3a-7)(3a+7)=9a négyzet - 49). Ha ez megvan, vonj össze, és kijön majd egy szép szám.


Az azonosságok, amik kellhetnek:

(a + b) négyzet = a négyzet + 2ab + b négyzet

(a - b) négyzet = a négyzet - 2ab + b négyzet

(a + b)(a - b) = a négyzet - b négyzet

2010. jan. 27. 20:15
 2/3 anonim válasza:
Hol vannak az egyenletek? A képen két algebrai kifejezés található, de sehol egy egyenlőségjel.
2010. jan. 27. 20:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocs, igen ez két különböző algebrai kifejezés, nem egyenlet a bátyámnak lenne rá szüksége, mert semmit nem ért hozzá :S
2010. jan. 27. 20:31