Sin^2 alfa =1/2 -ből hogyan lett sinalfa=gyök kettő /kettő?


Mínusz gyök kettő / kettő és plusz gyök kettő /2(amiket tovább kell boncolni,de ez most mellékes.)


Azt tudom,hogy az 1/2-ből gyököt kell vonni,legalább is,és négyzet esetében ezt tenném.De utána hiába nyomok shift sint,vagy sima sint a számológépen,nem jön ki sehogy a 45° :/



2014. nov. 4. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:

1/2 -ből gyököt kell vonni


gyök(1/2) = 1/gyök(2)


Gyöktelenítsük a törtet, vagyis szorozzunk gyök2/gyök2-vel


1/gyök(2) * gyök(2)/gyök(2) = 1*gyök(2) / (gyök(2)*gyök(2))

= gyök(2)/2


sin alfa = +- gyök(2)/2


1. eset


sin alfa = gyök(2)/2


azt kell beírni a számológépbe, hogy arcsin gyök(2)/2

(vagy más számológépeken sin-1 gyök(2)/2)


Ha fokra van állítva, akkor azt írja ki, hogy 45 fok.

Ha radiánra, akkor 0,785-öt, ami pi/4 (ami persze szintén 45 fok csak radiánban)

2014. nov. 4. 21:22