Az iskolában maradt a könyvem (lebetegedtem), és nem tudom a feladatot. Nem a megoldásra vagyok kíváncsi, csak a feladatra.
322. oldal/428.b), 435.b) kellene. Kérlek segítsetek.
2014. nov. 4. 11:29
1/1 anonim válasza:
Na gyorsan begépelem neked, mert nekem megvan a könyv.
428.
Oldjuk meg a következő egyenletrsz.-t!
b) 4 az x-y adikon=16
2 az x*y adikon=256
435/b
2^x + 5*7^y=7
2^x - 3*7^y=-1
Ezt is egyenletrendszerekkel. A kalap karakter a hatványozást jelenti.