Matematika feladatgyűjtemény I. (Füleki Lászlóné) Nemzeti tankönyv kiadó. Ha van valakinek ilyen könyve kéznél, segítene?


Az iskolában maradt a könyvem (lebetegedtem), és nem tudom a feladatot. Nem a megoldásra vagyok kíváncsi, csak a feladatra.

322. oldal/428.b), 435.b) kellene. Kérlek segítsetek.


2014. nov. 4. 11:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Na gyorsan begépelem neked, mert nekem megvan a könyv.


428.

Oldjuk meg a következő egyenletrsz.-t!


b) 4 az x-y adikon=16

2 az x*y adikon=256


435/b


2^x + 5*7^y=7

2^x - 3*7^y=-1


Ezt is egyenletrendszerekkel. A kalap karakter a hatványozást jelenti.

2014. nov. 4. 21:49