Egy számpárt bajtársiasnak nevezünk?


Egy számpárt bajtársiasnak nevezünk, ha abban az első szám számjegyeinek szorzata nagyobb, mint a második szám számjegyeinek összege, és a második szám számjegyeinek szorzata nagyobb, mint az első szám számjegyeinek összege. Melyik bajtársias az alábbi számpárok közül?

A , 1222; 1301

B , 1514; 1848

C , 1711; 1956

D , 2002; 2003

E , előzőek közül egyik se .


Köszönöm előre is a válaszokat



2014. nov. 2. 16:39
 1/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

A:


1+2+2+2= 7

1*2*2*2= 8


1+3+0+1= 5

1*3*0*1= 0


Az A nem bajtársias számpár, mert a második szám számjegyeinek szorzata (0) kisebb, mint az első szám számjegyeinek összege. (7)


B, 1+5+1+4= 11

1*5*1*4= 20


1+8+4+8= 21

1*8*4*8= 256

Nem jó, mert az első szám számjegyeinek szorzata kisebb, mint a második szám számjegyeinek összege.


C, 1+7+1+1= 10

1*7*1*1= 7


1+9+5+6= 21

1*9*5*6= 270

Nem jó, mert a 7 kisebb, mint a 21. Ez sem felel meg a kritériumnak.


D, 2+0+0+2 = 4

2*0*0*2 = 0


2+0+0+3 = 5

2*0*0*3 = 0

Duplán nem jó.


Tehát E válasz a megfelelő, ezek közül egyik sem bajtársias számpár.

2014. nov. 2. 17:01
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi .
2014. nov. 2. 17:07
 3/3 anonim válasza:
szia én most jelentkeztem a Zrinyi internetes versenyére és pont ez a feladatunk van
2017. okt. 6. 17:01