Az alábbi egyenletek levezetése érdekelne, mert a végeredményt tudom, de sehogy sem jön ki az az eredmény. Valaki leírná nekem részletesen a megoldás elérését?


1. 2x/3 - x-2/2 + 11x+6/6 = 2(x-4)


2. 12-2[(x-1)(3-x)-2x(x+1)]=3x(2x-1


2010. jan. 25. 19:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én az első egyenletet számoltam ki most gyorsan, Nekem X = -28/30 lett a végére. Ha jó, akkor leírom a levezetését is :D
2010. jan. 26. 21:34
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Az elsőnek nem tudom a megoldását, nagyon megköszönném, ha leírnád:)
2010. jan. 27. 06:48
 13/13 anonim ***** válasza:

nah a levezetése itt van


(2x/3)-(x-1)+(11x+1)=2(x-4) zárójel felbontás


(2x/3)-x+1+11x+1=2x-8 összevonás


(2x/3)+10x+2=2x-8 +8


(2x/3)+10x+10=2x knh.


(2x+30x+30)/3=6x/3 ===> itt egy kicsit sietem 32x+30=6x ===> 30=-26x

-30/26=x

2010. jan. 27. 19:00
1 2