Az alábbi egyenletek levezetése érdekelne, mert a végeredményt tudom, de sehogy sem jön ki az az eredmény. Valaki leírná nekem részletesen a megoldás elérését?


1. 2x/3 - x-2/2 + 11x+6/6 = 2(x-4)


2. 12-2[(x-1)(3-x)-2x(x+1)]=3x(2x-1


2010. jan. 25. 19:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
Írd fel légysi zárójelekkel, mert így csak tippelni lehet, hogy is gondolod. Szerintem törtek vannak benne eredetileg, de a zárójeleket is kéne látni!
2010. jan. 25. 19:54
 2/13 anonim ***** válasza:
Rendezt az egyenletet. Utána könnyű megoldani
2010. jan. 25. 20:03
 3/13 A kérdező kommentje:

Rendben. Ezek a jelek: / a törtvonalat jelentették, csak nem tudom aláírni ugye, ezért így írtam. De most leírom úgy, hogy mindene gyes törtet zárójelbe teszek, így jó lesz?


(2x/3) - (x-2/2) + (11x+6/6) = 2(x-4)

2010. jan. 25. 20:03
 4/13 A kérdező kommentje:
De nem tudom rendezni. Vagy ha elkezdem csinálni, segítetek?
2010. jan. 25. 20:03
 5/13 A kérdező kommentje:

Szval a törteset kezdem akkor:)


Először közös nevezőre hozom a bal oldalt:


(4x-3x-6+11x+6/6)= 2(x-4)


Ezután összevonok a bal oldalon:


(12x/6)=2(x-4)

2010. jan. 25. 20:06
 6/13 A kérdező kommentje:
Eddig rendben van?
2010. jan. 25. 20:06
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor most megszorzom 6-tal:


12x+6=12(x-1)

2010. jan. 25. 20:07
 8/13 A kérdező kommentje:
És idáig eljutottam az előbb is, de most nem tudom, mit csináljak. Mert ha felbontom a jobb oldali zárójelet, akkor mind a két oldalon 12x lesz. Azzal nem nem tudok mit kezdeni.
2010. jan. 25. 20:08
 9/13 anonim ***** válasza:

egy előjelet elrontottál, de nekem igyse-úgyse jött ki eredmény tehát:


(4x-3(x-2)+11x+6)/6=2(x-4)


megszorzod 6-tal:


4x-3(x-2)+11x+6=12(x-4)


4x-3x+6+11x+6=12x-48


12x+12=12x-48 --->thát az egyenletnek nincs megoldása (de lehet hogy csak én vagyok hülye)


a másikon még agyalok

2010. jan. 26. 12:08
 10/13 anonim ***** válasza:

szóval a másik:

először felbontod a zárójeleket:


12-2[3x-x^2-3+x-2x^2-2x]=6x^2-3x


aztán egyszerűsítesz:


12-2[2x-3x^2-3]=6x^2-3x


majd megint felbontod a zárójelet:


12-4x+6x^2+6=6x^2-3x


18-4x+6x^2=6x^2-3x


18-4x=-3x


18=x


remélem érthető, és tudtam segíteni :)

2010. jan. 26. 12:23
1 2