2014. okt. 22. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

kiemelsz x1+x2-t és Viéte-formulákkal megoldod

vagy:

2. megoldás:

a másodfokú egyenlet megoldóképletének segítségével megoldod az egyenletet, és a kapott gyököket behelyettesíted a keresett kifejezésbe.

amúgy sztem ott +- helyett egyenlőségjel van, az egyenletben, amit bemásoltál.

2014. okt. 22. 16:39
 2/4 anonim ***** válasza:

x1+x2=b; x1x2=ac

4*2-6*5*(-1)=38

2014. okt. 22. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
nem jó, mer x1+x2=-b
2014. okt. 22. 16:54
 4/4 anonim ***** válasza:
hülyeségeket írtam, bocs!
2014. okt. 22. 16:57