2010. jan. 24. 17:22
3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek (:
2010. jan. 24. 17:40
4/5 anonim válasza:
első sztem csak elgépelte van:)
a második válasz pedig totál hülyeség.
víz tömege: 216g anyagmennisége: 216/18 = 12 mol
NaOH tömege: 20 g anyagmennyisége: 20/40 = 0,5 mol
oldat anyagmennyisége: 12,5 mol
X=(0,5/12,5)*100 = 4%
tehát az oldat 4X%-os
5/5 anonim válasza:
Nem azért adtam fel házi feladatnak, hogy a fórumon oldjátok meg! Ezért következő órán dolgozat lesz!