Hány anyagmennyiség%-os lesz az oldat, ha 20g NaOH-t 216g vízben oldunk?

2010. jan. 24. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
40
2010. jan. 24. 17:39
 2/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
20/(20+216)*100 %
2010. jan. 24. 17:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek (:
2010. jan. 24. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

első sztem csak elgépelte van:)


a második válasz pedig totál hülyeség.


víz tömege: 216g anyagmennisége: 216/18 = 12 mol

NaOH tömege: 20 g anyagmennyisége: 20/40 = 0,5 mol


oldat anyagmennyisége: 12,5 mol


X=(0,5/12,5)*100 = 4%

tehát az oldat 4X%-os

2010. jan. 25. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azért adtam fel házi feladatnak, hogy a fórumon oldjátok meg! Ezért következő órán dolgozat lesz!
2010. jan. 31. 23:50