2014. okt. 19. 13:53
1/8 anonim válasza:
Gázpalack, tehát izochor az állapotváltozás, vagyis a térfogat állandó. Ezáltal:
p1/T1 = p2/T2
p1=2.4*10^6 Pa
T1=900K
T2=300K
Kérdés a p2, már ki tudod számolni.
2/8 A kérdező kommentje:
Nos én úgy számoltam, hogy 2,40 MPa az ugye 2400Kpa, a hőmérséklet változás a 900Kelvinről 300 Kelvinre csökkent tehát az egyharmadára és mivel egyenesen arányos a hőmérséklet a nyomással ezért a 2400 KPa -t is 3al kell osztani, ugye?
2014. okt. 19. 16:19
3/8 A kérdező kommentje:
Nevessetek ki ha hülye vagyok, de 800KPa lessz a végeredmény?
2014. okt. 19. 16:19
4/8 anonim válasza:
Igen, annyi a végeredmény. De gyakorlatilag ugyanazt számoltad mint amit leírtad, csak nem képletek formájában írtad le, hanem próbáltad kilogikázni. Ez amúgy jó dolog, mert gondolkodsz, de összetettebb feladatoknál nem célszerű, mert bele fogsz zavarodni egy idő után.
5/8 A kérdező kommentje:
Jaja, az egyesített gáztörvénybe már nagyon belezavarodok :/ képletek formájában meg valamiért sokkal nehezebben megy mint kilogikázva
2014. okt. 19. 17:22
6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!!
2014. okt. 19. 17:22
7/8 anonim válasza:
Pedig tök egyszerű a képletek formájában.
Nézzük a fentebb leírt példát:
p1/T1 = p2/T2
Ebből minden adott, a p2 a kérdés. Hogy fejezed ki ebből p2-t? Hát ha beszorzol T2-vel, akkor jobb oldalon csak a p2 marad:
p2=p1*T2/T1=2400*300/900=800kPa
8/8 A kérdező kommentje:
az egyenletek átrendezése elég gyenge pontom :/ de majd megmutatom egyik ismerősömnek amit írtál s megpróbálja elmagyarázni nagyon szépen köszi!!
2014. okt. 20. 15:43