2014. okt. 19. 11:49
1/2 Silber válasza:
1.: Igen, kémiai kérdés.
2.:
m(Cu)=25 g
V(H2SO4)=?
%(m/m)[H2SO4]=90
RHo(H2SO4)=1,82 g/cm^3
M(Cu)=63,5 g/mol
M(H2SO4)=98 g/mol
Reakcióegyenlet: Cu + 2H2SO4 -> CuSO4 + SO2 + 2H2O
n(Cu)=m(Cu)/M(Cu)=25/63,5=0,3937 mol Cu
Reakcióegyenlet alapján 1 mol Cu reagál 2 mol H2SO4-gyel.
1 mol Cu - 2 mol H2SO4
0,3937 mol Cu - x mol H2SO4
______
x=0,3937*2/1=0,7874 mol H2SO4
m(H2SO4)=n(H2SO4)*M(H2SO4)=0,7874*98=77,1652 g H2SO4
V(H2SO4)=m(H2SO4)/Rho(H2SO4)=77,1652/1,832=42,4 cm^3 H2SO4
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. okt. 19. 16:01