1) szorzat alak
2ab+3b
5x2y-15xy (az öt x a négyzeten)
12ab-3b2 (3 b a négyzeten)
2)összeg alak
(x-3)(x+5)
(a-b)(2a+3)
(x/2-1)(y/3+2)
4) egyenletek
a) 3(x-4)-(5-2x)=5(2x-1)-27
még van több de azt megoldom valahogy:) ezek lesznek a témazáróban és szeretnék minimum egy kettest:DDátnézem a füzetem meg minden és ha megértem ezeket akkor nincs gáz, csak tényleg kéne most egy jó matekos segítsége:D
2014. okt. 18. 16:53
1/3 anonim válasza:
3(x-4)-(5-2x)= 5(2x-1)-27
1. zárójel bontás
3x-12-5+2x = 10x - 5 -27
összevonás
5x - 17 = 10x - 32
rendezés
-5x = - 15
osztod -5-el
x = 3
2/3 anonim válasza:
b(2a+3)
5xy(x-3)
3b(4a-b)
x^2+2x-15
2a^2-2ab+3a-3b
(xy-2y+6x-12)/6
3/3 anonim válasza: