Nem értem a témazáró kérdéseket, valaki!? (matek,8. osztály)


1) szorzat alak

2ab+3b

5x2y-15xy (az öt x a négyzeten)

12ab-3b2 (3 b a négyzeten)


2)összeg alak

(x-3)(x+5)

(a-b)(2a+3)

(x/2-1)(y/3+2)


4) egyenletek

a) 3(x-4)-(5-2x)=5(2x-1)-27


még van több de azt megoldom valahogy:) ezek lesznek a témazáróban és szeretnék minimum egy kettest:DDátnézem a füzetem meg minden és ha megértem ezeket akkor nincs gáz, csak tényleg kéne most egy jó matekos segítsége:D


2014. okt. 18. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

3(x-4)-(5-2x)= 5(2x-1)-27

1. zárójel bontás

3x-12-5+2x = 10x - 5 -27

összevonás

5x - 17 = 10x - 32

rendezés

-5x = - 15

osztod -5-el

x = 3

2014. okt. 18. 17:20
 2/3 anonim válasza:

b(2a+3)

5xy(x-3)

3b(4a-b)


x^2+2x-15

2a^2-2ab+3a-3b

(xy-2y+6x-12)/6

2014. okt. 18. 18:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy program segítségét ajánlom:

[link]

Ez a kép a [link]

GeoGebra munkalappal készült. Egy kis gyakorlással megtanulhatod a használatát, azután nagyon sok mindenben segít.

2014. okt. 18. 18:10