Egy autó 8 percen keresztül 70 km/h sebességgel halad, majd sebessége hirtelen megváltozik 50 km/h-ra és ezzel halad tovább 4 percen keresztül. Ekkor az autó 8 percre megáll. A várakozás után az autó újra elindul és 2 percen keresztül 100 km/h sebességgel halad. Készítse el a test mozgásának sebesség-idő grafikonját, majd ez alapján készítse el a test hely-idő grafikonját. A hely idő grafikonról olvassa le, hogy hol lesz a test (m-ben megadva) az indulástól számított 21 perc múlva. A test az origóból indult.2014. okt. 17. 22:09
1/5 anonim válasza:
ha ezt nem tudod megcsinálni akkor már a koordináta rendszerek kezelésével is komoly gondjaid vannak
2/5 anonim válasza:
Ha egy óra alatt megtesz 70km-t akkor: 1 óra(60 perc) osztva 8 perccel=7,5. 70/7.5=9,333km=9333m eddig.Továbbá 60/4=15. 50=15=3.333km=3333m.Eddig 12666m. 60/2=30 100/30=3.333km=3333m. Tehát 15999m összesen a megtett távolság.Ez csak abban az esetben igaz ha a lassulásokat és gyorsulásokat nem vesszük figyelembe,de szerintem a feladat nem kéri. A grafikonokat nem tudom itt ábrázolni de az egyszerű; a vt grafikon(sebesség-idő) oszd be mind az időt mind a sebességet. Sebesség legyen a függőleges,vízszintes legyen az idő. Most szerintem 20(km/h) legyen egy egység a sebességnél és 2 perc az időnél,de a 2 percet írd át órába,vagy a sebességet add meg m/s-ba és a percet másodpercbe,és a vízszinttel húzz párhuzamosokat akkora sebességnél amekkorával közlekedik az autó annyi ideig amekkora a sebességhez van társítva.Ahol áll az autó ott az idő vonalán legyen a sebesség mert az jelenti a 0km/h-t. A hely idő grafikont pedig írd be google képkeresőjébe és ki fogja adni hogy milyen módon tudod ábrázolni az még könnyebb. Remélem valamennyire érthető volt,ha nem érted az első grafikont sem akkor azt is beírhatod google ba és találsz rá jó találatokat.
3/5 anonim válasza:
menj el egy fizika tanárhoz aki alaposan elmagyarázza mert itt nem fogja tudni neked senki elmondani úgy hogy egy más típusú feladatnál szintén tudd alkalmazni. Egyébként nagyon egyszerű dologról van szó de szemléltető magyarázatot igényel
4/5 anonim válasza:
[link] az első grafikont ezen megértheted,csak neked nincs a sebességnél minusz
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. okt. 18. 17:25