Miért nem igaz az állítás?


[link]


A könyv szerint hamis, azt azonban nem írja, hogy miért. Ha beírom a számológépbe a két pozitív számot, akkor is kijön az ellentmondás. Ennek a konkrét levezetése kéne.



2014. okt. 16. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor valamit rosszul ütöttél be; ha a=1 és b=2, akkor a bal oldal értéke gyök(1*1+2*2)=gyök(5), a jobb oldal értéke 1+2=3, és azt tudjuk, hogy gyök(5)=/=3, mivel 3=gyök(9)=/=gyök(5).


Matematikai bizonyíatás: emeljük mindkét oldalt négyzetre:


(gyök(a^2+b^2))^2=(a+b)^2


A bal oldalon "kiüti egymást" a kitevő és a gyök, a jobb oldalon pedig az ismert képlet alapján bontjuk fel a zárójelet (ÉS NEM TAGONKÉNT!!!):


a^2+b^2=a^2+2ab+b^2 /-a^2; -b^2

0=2ab


Ennek az egyenletnek csak akkor lesz megoldása, ha vagy a, vagy b, vagy mindkettő 0. Egyébként nem.

2014. okt. 16. 12:27
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, ugy azt ortM, hogy szamologepbe beirva, kijott hogy nem egyenlo csak azt nem tudtam miert. Igy utolag mar egyertelmu, koszonom :D
2014. okt. 16. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaz, félreolvastam :) Örülök, hogy sikerült megérteni :)
2014. okt. 16. 20:58