Egy kis segítség a matematikához?


Valaki el tudná magyarázni hogy hogyan kell kiszámolni a piros ("levél") területét? [link]

Illetve hogy hogyan kell fokból radiánba és radiánból fokba átváltani? :)



2014. okt. 15. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár a rajzból nem úgy tűnik, de feltételezhetően azok az ívek körívek, méghozzá egy egységsugarú kör negyede.

Tehát, kiszámolod az r=1 sugarú kör területét, elosztod 4-gyel. Ezt kivonod a négyzet területéből, így megkapod az egyik fehér részt. Na, ennek a kétszeresét vond ki a négyzet területéből és megvan a piros rész területe.

2014. okt. 15. 21:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Na, akkor nézzük:


A négyzet területe 1*1= 1 cm^2


Egy piros és 1 fehér rész pont egy negyedkört ad ki (szerintem látod, hogyan). Ennek a területe 1*1*pí/4=pí/4 (mivel negyedkörről van szó, ezért a terület az egész negyede). Ebből kiszámolható a másik fehér rész területe:


négyzet területe-negyedkör területe=1-pí/4=(4-pí/4). Ebből 2 van, így azok összterüelte (4-pí/4)*2=(4-pí)/2. Ezt kivonjuk a négyzet területéből, így megkapjuk a piros rész területét: 1-(4-pí)/2=(pí-2)/2=~0,5708 cm^2 (tehát több, mint a négyzet területének fele).

2014. okt. 15. 22:29
 3/3 anonim ***** válasza:

A radiánhoz; azt kell megértenünk, hogy a radián az egységkörben az Ł szöghöz tartozó körív hossza. Tehát a radiánt a körívképletből kapjuk meg:


radián=1*1*pí*Ł/360°=pí*Ł/360°


Ha például az a kérdés, hogy a 20° mi radiánban;


radián=pí*20°/360°=pí*1/18=pí/18


Ugyanígy bármelyik szögnek megkapjuk a radiánértékét, vagyis a szöghöz tartozó körív hosszát az egységkörben.

2014. okt. 15. 22:33