Amikor a Nap Budapesten (k. H.19°) delel, mennyi az idő a következő városokban?


Galati (k. h. 28°)

Debrecen (k. h. 21,5°)

Zágráb (k. h. 16°)

München (k. h. 11,5°)

Luxembourg (k. h. 6°)

Dublin (ny. h. 6°)


A számítás elvét is kérném szépen leírni.:)


2010. jan. 23. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A helyi idő vagy a zónaidő kell?

Ha zónaidő azt kinézed a térképből.

Ha a helyi, akkor 1 fok= 4 perc.

Tehát elsőnél 9*4 =36 perc , tehát itt 12:36 perc van.

Harmadiknál: 19-16=3 3*4 perc= 12 perc,, itt 11:48 perc van.

Az a lényeg, hogy aminél több, mint 19 fok van, ott hozzáadod, aminél kevesebb, onnan kivonod.

2010. jan. 23. 17:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!:)
2010. jan. 23. 17:53