Az alábbi feladatok megoldása mi?


10/ 3(a 6.-on) x 7(az 5.-en) - 4/ 3(a 8.-on) x 7(a 4.-en)=?


Kövi:


4002/1000 x 1002 - 999 x 1001


e=1000


4e+2/e x (e+2) - (e-1) x (e+1)=?


Az elsőre nekem valami negatív szám jött ki, az meg nem valószínű, valószínűbb, hogy rosszul számoltam. A 2.-ban meg simán csak nem vagyok biztos, hogy hogyan tovább..


A levezetés lenne inkább a fontos. Köszi!



2014. okt. 11. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem tudok mit kezdeni, számold ki a hatványokat és végezd el a műveleteket.

A második:

4002/1000 * 1002 - 999 * 1001 =

4002/1000 * (1000 + 2) - 999 * 1001 =

4002 + 2 * 4,002 - 999999 = számold ki.

A harmadik:

(4e+2)/e * (e+2) - (e-1) * (e+1) =

(4e+2)/e * e + (4e+2)/e * 2 - (e-1) * (e+1) =

4e + 2 + (8e+4)/e - (e^2 - 1)=

4e + 2 + (8e+4)/e - e^2 + 1 = helyettesíts e és számold ki.

Az összes feladatban csak fel kell bontani a zárójeleket... A harmadiknál segíthet, hogy (a-b)*(a+b)=a^2-b^2, így (e-1)*(e+1) = e^2-1^2= e^2-1.

2014. okt. 12. 00:39