Lenti linken 5. feladat hogy van?


Http://www.oh. Gov.hu/letolt/okev/doc/felv_2007/M1_8. pdf



egyenlettel lécci!


2010. jan. 23. 08:26
 1/7 A kérdező kommentje:
2010. jan. 23. 08:26
 2/7 A kérdező kommentje:
[(x-22):3+15]*2=100 ez ugye jó? de miért hátulról kell elvégezni?
2010. jan. 23. 08:31
 3/7 A kérdező kommentje:
meg a 7/c érdekelne még.
2010. jan. 23. 08:34
 4/7 anonim ***** válasza:

[(x-22):3+15]*2=100 ez jó amit ide írtál!

tehát a 100at osztod 2-vel->50 Júlia ezt kapta Líviától

50-15->35 Lívia ezt kapta Gábortól

35*3=105 Gábor ezt kapta Zsófitól

105+22=127--> erre gondolt Zsófi


meg a 7/c érdekelne még.

2010. jan. 23. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:

x-22 15

(__________ + ___ ).2=100

3 1


x-22+45

___________ .2=100

3


(x+23).2

__________ =100

3


2x+46

________ =100 /.3

3


2x+46=300

2x=254 /:2

x=127



Ell:

127-22=105 -ezt írta Zsófi

105:3=35 -ezt írta Gábor

35+15=50 -ezt írta Lívia

50.2=100 -ezt írta Júlia


remélem tudtam segíteni :))

2010. jan. 23. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:

jaj bocsi az első sort rosszul küldte el lírom még egyszer:


x-22 15

(_____ + ____) .2 =100

3 1


amúgy jó az egyenleted csak én leirtam törtbe,mert szerintem így egyszerűbb :)

2010. jan. 23. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:
most sem sikerült leirnom rendesen na mind1,de remélem hogy azért érthető :SS
2010. jan. 23. 16:36