Milyen atomok es mindegyikbol hany darab talalhato:
A:egy hidrogenmolekulaban
B: egy mol hidrogenmolekulaban
C:5 mol hidrogenmolekulaban
D: egy vizmolekulaban
E: egy mol vizmolekulaban
F:10 mol vizmolekulaban.
Surgos:(
Mindegyiknel leirnatok a megoldast? Koszonom.
2014. okt. 7. 17:03
1/1 anonim válasza:
A) Hidrogén 2db
B) Hidrogén 1,2*10^(24)db (=2mol)
C) Hidrogén 6*10^(24)db (=2*5mol)
D) Hidrogén 2db Oxigén 1db
E) Hidrogén 1,2*10^(24)db (=2mol) Oxigén 6*10^(23)db (=1mol)
F) Hidrogén 1,2*10^(25)db (=20mol) Oxigén 6*10^(23)db (=10mol)