Milyen atomok es mindegyikbol hany darab talalhato:

A:egy hidrogenmolekulaban

B: egy mol hidrogenmolekulaban

C:5 mol hidrogenmolekulaban

D: egy vizmolekulaban

E: egy mol vizmolekulaban

F:10 mol vizmolekulaban.

Surgos:(

Mindegyiknel leirnatok a megoldast? Koszonom.



2014. okt. 7. 17:03
 1/1 anonim válasza:

A) Hidrogén 2db

B) Hidrogén 1,2*10^(24)db (=2mol)

C) Hidrogén 6*10^(24)db (=2*5mol)

D) Hidrogén 2db Oxigén 1db

E) Hidrogén 1,2*10^(24)db (=2mol) Oxigén 6*10^(23)db (=1mol)

F) Hidrogén 1,2*10^(25)db (=20mol) Oxigén 6*10^(23)db (=10mol)

2014. okt. 7. 17:18