Matek feladatok! Nem értem! Mik a megoldások?


aki segít annak köszönöm és felpontozom :)


hozd egyszerűbb tört alakba: 128(alá)260

írd fel szorzatként, nevezetes azonosság: n(a másodikon)-1=( )x( )

számold ki: három ötöd+két harmad=

három ötöd szorozva kettő harmaddal=

három ötöd:kettő harmad=


köszi a segítséget


2014. okt. 7. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:

A /-at nem ismered?


1. 128/260


Írjuk fel prímszámok szorzataként a számokat:


128=2*2*2*2*2*2*2

260=2*2*5*13


Tehát a tört így átírható: (2*2*2*2*2*2*2)/(2*2*5*13)


Itt 2*2-vel tudun egyszerűsíteni, így marad (2*2*2*2*2)/(15*3)=32/65


2. Nevezetes azonosságot kell használni: =(n-1)*(n+1)


3. a) (3/5)+(2/3)=


Közös nevező: 15


(9/15)+(10/15)=19/15


b) (3/5)*(2/3)=(3*2)/(5*3)=6/15=2/5


c) (3/5)/(2/3)=(3/5)*(3/2)=(3*3)/(5*2)=15/6=5/2.

2014. okt. 7. 15:49