Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan oldjam meg? Tanácstalan...

Hogyan oldjam meg? Tanácstalan vagyok és hétfőn váll. pénzügy vizsgám van.

Figyelt kérdés

Vállalkozások pénzügyei feladat.begépelem és aki tud segítsen nekem.


Egy vállalkozás,teendőinek ellátására nagykapacitású szervert vásárol,a megfelelő szoftverekkel együtt.Az "A" változat 5 évig képes ellátni a feladatot, ennek beszerzési értéke 3millió ft, és évenként további 300.000Ft ráfordítást igényel. A "B" változat értékesítője vállalja hogy 7 éven át, évi 500.000Ft kifizetése esetén a berendezés ellátja a kívánt feladatot. Melyiket választja,ha az elvárt hozam 12%?


Ez lenne az egyik a másikat megoldottam,de érdekelne hogy szerintetek jó e így:


Ön 2millió Ft kedvezményes kölcsönt kapott, amelynek kamata 10%,ám piaci feltételek mellett csak 20%-os kamattal juthatott volna hozzá.A kölcsönt 4 év alatt, azonos összegekben kell visszafizetnie. Mekkora a kölcsön jelenértéke az ön szempontjából?


Én úgy oldottam meg,hogy 2millió/4=500.000ft évi

utána NPV=-2mó+500.000/(1.1)+500.000/(1.1'2)+500.000/(1.1'3)+500.000/(1.1'4)=-415067.2768Ft


'=a hatvánnyal.


Előre is köszi annak aki tud segíteni.


2010. jan. 22. 17:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!